Mikulášská nadílka

Zastupitelstvo obce Říčky zve občany na mikulášskou nadílku pořádanou dne 5.12. od 17:00 hodin v místní hospůdce.

aby v případě plnění kontejnerů na plasty a papír dodržovali důsledně sešlápnutí odpadu a tím zmenšení jeho objemu, aby se do kontejnerů vměstnalo co nejvíce odpadu. Dále je nutné zavírat příslušná víka kontejnerů, aby nedocházelo k rozfoukání odpadu větrem. Při vyvážení objemnějšího papírového odpadu, jako jsou velké krabice, kartony, papírové tubusy - je možno využít kontejneru na papír před MŠ v Domašově. Tento kontejner slouží ke sběru papíru, jehož prodej ve výkupu funguje jako finanční příjem MŠ Domašov. Děkujeme

Svoz odpadních olejů

Na obci byla zřízena popelnice, která slouží ke sběru odpadních jedlých tuků a olejů. Do této popelnice prosím vhazujte poze jedlé tuky a oleje z domácnosti, žádný jiný odpad tam nepatří! Děkujeme za spolupráci.

Zákaz zalévání ze studny

Městský úřad Rosice, Odbor životního prostředí, vydal Opatření obecné povahy, kterým zakazuje nakládání s podzemními a povrchovými vodami, konkrétně jejich odběr ze studní, vodních toků a nádrží pro účely napouštění soukromých bazénů, mytí automobilů a zavlažování zatravněných ploch. Vyzýváme k maximálnímu hospodárnému užívání vod v chodu domácnosti a provozů výhradně pro nutné úkony v nezbytném množství a k omezení zálivky.