aby v případě plnění kontejnerů na plasty a papír dodržovali důsledně sešlápnutí odpadu a tím zmenšení jeho objemu, aby se do kontejnerů vměstnalo co nejvíce odpadu. Dále je nutné zavírat příslušná víka kontejnerů, aby nedocházelo k rozfoukání odpadu větrem. Při vyvážení objemnějšího papírového odpadu, jako jsou velké krabice, kartony, papírové tubusy - je možno využít kontejneru na papír před MŠ v Domašově. Tento kontejner slouží ke sběru papíru, jehož prodej ve výkupu funguje jako finanční příjem MŠ Domašov. Děkujeme

Lampiónový průvod

Dne 1. listopadu v 17:15 pořádá zastupitelstvo Obce Říčky průvod se světýlky. Sraz bude na kruhovém objezdu a půjde se směrem k rybníku. Občerstvení v podobě čaje zajištěno.

Velkoobjemový kontejner

V pátek 1. listopadu bude v naší obci přistaven kontejner na velkoobjemový odpad. Občané mohou plnit kontejner do pondělí 4. listopadu, kdy bude kontejner odvezen.

Sběr a odvoz nebezpečného odpadu

Dne 31. října v době mezi 16:00 - 16:20 hodin proběhne před budovou Obecního úřadu sběr a odvoz nebezpečného odpadu. UPOZORŇUJEME!  že se při tomto sběru nebudou odebírat televizory, ledničky a pneumatiky.

Historie Obce Říčky

Obec Říčky se rozkládá mezi dvěma údolími a to Bobravy z jedné strany a Říčanským potokem z druhé strany. Leží na hlavní silnici II/602 mezi Brnem a Jihlavou, v podhůří Českomoravské vrchoviny ve vzdálenosti 23 km západně od Brna.

Říčky s počtem 315 obyvatel se rozkládají na ploše 260 ha. První zmínka o naší obci (Dolní Říčky) je z roku 1358, kdy Mikeš, zvaný Šembera, zapsal Markétě, manželce svého syna, na 9 lánech v Říčkách 40 kop grošů věna. V pozdějších letech byl vybudován panský dvůr a později mlýn. V dalších letech se vystřídali různí majitelé, mezi jinými i moravský markrabí Jošt.

V letech 1773 – 1777 se začaly budovat tzv. Horní Říčky se zájezdní hospodou známou v širokém okolí, ve které se zastavovali a nocovali formani. Další podnět k rozvoji obce Říčky začal vybudováním státní silnice tzv. císařské, v letech 1783-1787. Obyvatelstvo obce převážně pracovalo v zemědělství a v pozdějších letech část občanů pracovali jako horníci v uhelných dolech v Zastávce u Brna.

V současné době převážná část občanů dojíždí za zaměstnáním do Brna. Děti z naší obce dojíždí do 1. – 5. ročníku do Základní školy v Domašově a do 6. – 9. ročníku do Základní školy v Ostrovačicích. V roce 1931 byl v Říčkách vystaven obecní dům, který byl v letech 1974-1976 znovu vybudován a do dnešní podoby přestaven v roce 2004 a 2005 a tvoří dominantu naší obce.

Další zajímavostí v naší obci je kaplička se zvoničkou, na které je umístěna deska padlým občanům 1. a 2. světové války.

ricky-1943

K sportovnímu využití pro občany slouží vybudované hřiště v roce 1957, kdy zde byl založen oddíl kopané. V roce 2003 byl rámci programu SAPARD rozšířen sportovní areál o tenisové hřiště a hřiště pro odbíjenou a dále bylo vybudováno dětské hřiště v pěkném prostředí obklopeném lesy. V rámci této akce byly v okolí vyznačeny cyklostezky a provedena úprava návsi a nad obecním úřadem vybudována internetová místnost. V obci máme obchod s potravinami a v areálu hřiště místní hospůdku.

V současné době je obec plně plynofikovaná a odkanalizovaná. Obec se stále rozšiřuje o novou výstavbu rodinných domků.

K rekreačním účelům slouží na Říčanském potoku vybudovaný rybník, zvaný Bahňák, okolní lesy ke sbírání hub a cyklostezky k zajímavým vyjížďkám po pěkném okolí.