Odstávka pitné vody

DSO Domašovsko oznamuje odběratelům pitné vody

v Domašově a v Říčkách,

že z důvodu nutných prací na hlavním vodovodním řadu,

bude přerušena dodávka pitné vody

v pondělí 13. července 2020 od 7,00 hodin.

Ukončení prací bude oznámeno.

Po obnovení dodávky může dojít k částečnému zakalení vody.

Děkujeme za pochopení.

10.7.2020  Pitrocha Tomáš

Upozornění pro občany

• Žádáme občany, kteří doposud neuhradili poplatek za komunální odpad a poplatek za psa, ať

tak učiní do 30. 6. 2020. V opačném případě jsme nuceni poplatek vymáhat podle Obecně

závazné vyhlášky. Občané, kteří poplatek uhradili, si prosím zkontrolují, zda platí za všechny

občany, kteří jsou přihlášení k trvalému pobytu na čísle popisném.

• Držitele psů upozorňujeme, pokud byl pes utracen a z toho důvodu neplatí poplatek, musí tuto

skutečnost nahlásit na obecní úřad.

• Poplatky prosím plaťte převodem na účet – číslo účtu: 28927641/0100, var. symbol pro

poplatek za kom. odpad je 1340XX – místo xx doplňte číslo popisné, var. symbol pro poplatek

za psa: 1341XX.

• Poplatek za komunální odpad je 500/osoba/rok.

• Poplatek za nemovitost – tento poplatek hradí osoby, kteří mají v obci nemovitost a nejsou zde

trvale hlášeni k pobytu – 500,-/ rok.

• Poplatek za psa: 100,- za jednoho psa, za každého dalšího 150,-.

• Kdo nemá internetové bankovnictví, poplatky hraďte přímo na obecním úřadě v dopoledních

hodinách.

• Restaurace Kobero přijme pomocnou sílu do kuchyně. Nástup možný ihned.

Kontakt: Lubomír Kokojan, tel. 731552024

• Obecní úřad v Domašově hledá brigádníka na poštu Partner v Domašově na záskok za

dovolenou, v srpnu, cca 3 týdny. Požadavek je věk min. 18 let a kladný vztah k práci.

Dlouhodobější spolupráce vítána. Bližší informace přímo na poště nebo tel. 734853505.

TJ Domašov Říčky

Vážení sportovní přátelé!

Předseda TJ Domašov-Říčky z.s.se Tímto na Vás obrací s možností se přihlásit do naší TJ a v případě zájmu o sportování naší mládeže i dospělých, se přidat ke sportovcům, nebo k činovníkům a pomoci jim s vedením celé TJ, oddílu kopané, nebo jiné sportovní aktivity.

Byli bychom velice rádi, kdyby se opět podařilo obnovit mládežnické mužstva, počínaje žáky či přípravky a k tomuto potřebujeme Vaši spolupráci zejména po stránce trenérské. Nehledáme profesionální trenéry, ale nadšence např. z řad rodičů, kteří mají chuť se ve svém volném čase věnovat sportovní činnosti a práci s mládeží. TJ Domašov - Říčky  k tomuto nabízí materiální a finanční zabezpečení, spolupráci  a plnou podporu vedení TJ a troufám si říct na vesnický fotbal velice slušné zázemí. Fotbal v naší obci má dlouhou tradici a bylo by smutné, kdyby po více než 60-ti letech zanikl.

Zájemci se mohou přihlásit na mobil 734 416 402,  604 260 400.

Jan Kotačka
předseda TJ

Historie Obce Říčky

Obec Říčky se rozkládá mezi dvěma údolími a to Bobravy z jedné strany a Říčanským potokem z druhé strany. Leží na hlavní silnici II/602 mezi Brnem a Jihlavou, v podhůří Českomoravské vrchoviny ve vzdálenosti 23 km západně od Brna.

Říčky s počtem 315 obyvatel se rozkládají na ploše 260 ha. První zmínka o naší obci (Dolní Říčky) je z roku 1358, kdy Mikeš, zvaný Šembera, zapsal Markétě, manželce svého syna, na 9 lánech v Říčkách 40 kop grošů věna. V pozdějších letech byl vybudován panský dvůr a později mlýn. V dalších letech se vystřídali různí majitelé, mezi jinými i moravský markrabí Jošt.

V letech 1773 – 1777 se začaly budovat tzv. Horní Říčky se zájezdní hospodou známou v širokém okolí, ve které se zastavovali a nocovali formani. Další podnět k rozvoji obce Říčky začal vybudováním státní silnice tzv. císařské, v letech 1783-1787. Obyvatelstvo obce převážně pracovalo v zemědělství a v pozdějších letech část občanů pracovali jako horníci v uhelných dolech v Zastávce u Brna.

V současné době převážná část občanů dojíždí za zaměstnáním do Brna. Děti z naší obce dojíždí do 1. – 5. ročníku do Základní školy v Domašově a do 6. – 9. ročníku do Základní školy v Ostrovačicích. V roce 1931 byl v Říčkách vystaven obecní dům, který byl v letech 1974-1976 znovu vybudován a do dnešní podoby přestaven v roce 2004 a 2005 a tvoří dominantu naší obce.

Další zajímavostí v naší obci je kaplička se zvoničkou, na které je umístěna deska padlým občanům 1. a 2. světové války.

ricky-1943

K sportovnímu využití pro občany slouží vybudované hřiště v roce 1957, kdy zde byl založen oddíl kopané. V roce 2003 byl rámci programu SAPARD rozšířen sportovní areál o tenisové hřiště a hřiště pro odbíjenou a dále bylo vybudováno dětské hřiště v pěkném prostředí obklopeném lesy. V rámci této akce byly v okolí vyznačeny cyklostezky a provedena úprava návsi a nad obecním úřadem vybudována internetová místnost. V obci máme obchod s potravinami a v areálu hřiště místní hospůdku.

V současné době je obec plně plynofikovaná a odkanalizovaná. Obec se stále rozšiřuje o novou výstavbu rodinných domků.

K rekreačním účelům slouží na Říčanském potoku vybudovaný rybník, zvaný Bahňák, okolní lesy ke sbírání hub a cyklostezky k zajímavým vyjížďkám po pěkném okolí.