aby v případě plnění kontejnerů na plasty a papír dodržovali důsledně sešlápnutí odpadu a tím zmenšení jeho objemu, aby se do kontejnerů vměstnalo co nejvíce odpadu. Dále je nutné zavírat příslušná víka kontejnerů, aby nedocházelo k rozfoukání odpadu větrem. Při vyvážení objemnějšího papírového odpadu, jako jsou velké krabice, kartony, papírové tubusy - je možno využít kontejneru na papír před MŠ v Domašově. Tento kontejner slouží ke sběru papíru, jehož prodej ve výkupu funguje jako finanční příjem MŠ Domašov. Děkujeme

Lampiónový průvod

Dne 1. listopadu v 17:15 pořádá zastupitelstvo Obce Říčky průvod se světýlky. Sraz bude na kruhovém objezdu a půjde se směrem k rybníku. Občerstvení v podobě čaje zajištěno.

Velkoobjemový kontejner

V pátek 1. listopadu bude v naší obci přistaven kontejner na velkoobjemový odpad. Občané mohou plnit kontejner do pondělí 4. listopadu, kdy bude kontejner odvezen.

Sběr a odvoz nebezpečného odpadu

Dne 31. října v době mezi 16:00 - 16:20 hodin proběhne před budovou Obecního úřadu sběr a odvoz nebezpečného odpadu. UPOZORŇUJEME!  že se při tomto sběru nebudou odebírat televizory, ledničky a pneumatiky.

ZŠ Ostrovačice zahájení roku

Ředitelka ZŠ a MŠ Ostrovačice oznamuje, že slavnostní zahájení školního roku 2011/2012 pro všechny ročníky proběhne ve čtvrtek 1.9.2011 na pozemku základní školy v Ostrovačicích. Začátek je v 7.45hod. V případě nepříznivého počasí se přesuneme do budovy školy.. Žáci budou mít 3 vyučovací hodiny se svými třídními učiteli, tj. do 10.30hod. Žáci si přinesou přezůvky, psací potřeby, ostatní pomůcky dle rozpisu a informací z konce školního roku a tašku na další učební materiály.  Žáci mají možnost se přihlásit ve školní jídelně k pravidelnému stravování.